Aydın Özel Başak Koleji 2.Karikatür Yarışması / Türkiye 22 Mart 2019 ( Aydın Geneli)

AMAÇ: Aydın Özel Başak Koleji tarafından 2018 – 2019 eğitim ve öğretim yılında düzenlenen Aydın genelinde ortaokul, lise ve dengi okulların öğrencilerinin katılabileceği karikatür yarışması kapsamında; öğrencilerimizin ve gençlerimizin sanatsal yönden gelişimlerini sağlamak, hayal güçlerini zenginleştirmek, düşünme yeteneklerini güçlendirmek, yaşama bağlılıklarını ve güzel sanatlara olan duyarlılıklarını artırmak, karikatüre olan ilgiyi pekiştirmek ve devamlılığını sağlamak hedeflenmiştir. Aydın’ın çağdaş sanat ortamına genç bakış açısı getirerek görsel sanatlar alanında üretimde bulunan gençleri özendirmek ve genç sanatçıların güncel yapıtlarını sergilemelerine fırsat yaratmak amaçlanmaktadır. 
KONU: SERBEST 
KAPSAM: Aydın genelindeki ortaokul, lise (Anadolu, güzel sanatlar ve dengi lise) öğrencilerinin katılımına açıktır. Yarışma “Ortaokul” ve “Lise” olmak üzere iki kategoride düzenlenmektedir. 
YARIŞMA KOŞULLARI VE GENEL AÇIKLAMALAR 
1. Yarışma bireysel olarak katılıma açıktır. 2. Yarışmaya gönderilecek karikatürlerde çizim tekniği serbesttir. Bilgisayar ortamında hazırlanan eserlerin çıktılarında sanatçının ıslak imzası bulunmalıdır. Yarışmaya gönderilen yapıtların özgün ve orijinallerinin (asıllarının) olması, fotokopilerin gönderilmemesi gerekmektedir. 3. Gönderilecek karikatürlerin boyutları en fazla A4 olmalıdır. Her yarışmacı en fazla 3 (üç) karikatür ile katılabilir. Yarışma karikatürleri ödül alsın veya almasın iade edilmez. 4. Karikatür, serbest teknik ile renklendirilebilir. 5. Katılımcılar, resimleri kıvırmadan ve katlamadan düzgün bir şekilde göndermelidir. 6. Resimleri sergilenmeye uygun görülen ve ödül alan katılımcılar, şartnamede belirtilen koşulları kabul etmiş sayılırlar. 7. Yarışmaya katılan tüm eserlerin arkasına katılımcının adı ve soyadı, doğum tarihi, sınıf bilgileri, okul adı, okul adresi ve okul telefon numaraları eksiksiz olarak yazılmalıdır. 8. Aydın Başak Koleji; serginin tanıtımı, duyurusu ve yayımı amacıyla yapıt görsellerini telif ödemeden, isim ve yapıt bilgilerini vererek muhtelif basın ve yayın organlarında kullanabilir. 
ÖDÜLLER 
Ortaokul ve Lise olmak üzere iki kategoride dağıtılacaktır. 
Başarı : Pc – Tablet ,Boya Takımı, Özel Tasarım Bardak, Başarı Belgesi, Madalya 
Başarı : Tablet, Boya Takımı, Özel Tasarım Bardak, Başarı Belgesi, Madalya 
Başarı : Mp3 Çalar, Boya Takımı, Özel Tasarım Bardak, Başarı Belgesi, Madalya 
Mansiyon : Boya Takımı, Özel Tasarım Bardak, Başarı Belgesi, Madalya 
Mansiyon : Boya Takımı, Özel Tasarım Bardak, Başarı Belgesi, Madalya 
KARİKATÜR YARIŞMASI BAŞVURU, DEĞERLENDİRME VE SERGİLEME TAKVİMİ 
Eserler 21 Mart 2019 Perşembe günü saat 17.00 mesai bitimine kadar okulumuz Görsel Sanatlar Bölümü Başkanlığına teslim edilmelidir. Kargo ile gönderilen eserlerde “ Sayın Burak Erim’ in dikkatine” notu konulmalıdır. 
Eserler 22 Mart 2019 Cuma günü saat 14.00’de jüri tarafından değerlendirilecektir. Yarışma sonuçları 25 Mart 2019 tarihinde duyurulacaktır. Yarışma jürisi gerekli gördüğü takdirde yarışma takvimi üzerinde değişiklik yapabilir veya yarışmayı iptal edebilir. Yarışma iptal edildiği takdirde yarışmacılar eserlerini geri alabilir. 
Ödül töreni ve sergi açılışı 29 Mart 2019 Cuma günü saat: 18.00’de Aydın Özel Başak Koleji Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek tören ile yapılacaktır. Karikatür sergisi 29 Mart – 05 Nisan 2019 tarihleri arasında açık kalacaktır. 
JÜRİ 
F. Alp Ayaydın Başak Eğitim Hizmetler Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi 
Metin Akyol Başak Eğitim Hizmetleri Tic. A.Ş. Şirket Genel Direktörü 
Yüksel Cengiz Karikatür Sanatçısı – Aydın Yüksel Yalova Güzel Sanatlar Lisesi Resim Öğretmeni 
Doç. Dr. Elçin Ünal Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim İş Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi 
Adnan Dümrek Aydın Özel Kavaklı Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni 
Burak Erim Aydın Özel Başak Koleji Görsel Sanatlar Öğretmeni 
Serpil Kömürcüoğlu Aydın Özel Başak Koleji Türkçe Zümre Başkanı 
Burcu Deniz Başak Eğitim Hizmetleri Tic. A.Ş. Kurumsal İletişim Sorumlusu 
ADRES ve İLETİŞİM BİLGİLERİ 
Adres : şıklı Mah. Işıklı Mücavir Sk. No:747\1 Efeler \ AYDIN 
Tel : 0 256 219 74 45 / 46 
Gsm : 0 553 578 20 13 
E-Mail : info@basakkoleji.k12.tr 
Son Katılım Tarihi: 21 Mart Perşembe günü 17.00’a kadar

12 Şub 2019 15:42 / yükselcengiz